Ocak 2023 – Sosyal Medya Trend ve İpuçları

OCAK 2023 SOSYAL MEDYA TREND VE İPUÇLARI

Survivor Dijital Pazarlama Ajansı olarak, her ay en son sosyal medya ipuçlarını ve haberlerini özetliyoruz. Bunlar, aylık olarak okuduğumuz yüzlerce sektör gönderisi ve makalesinin yanı sıra ay içerisinde yaşadığımız deneyimlerimize de dayanmaktadır .Ocak 2023’e ait en son sosyal medya trendleri için yazımızı okumaya devam edin.

Daha fazla sosyal medya trendi ve ipucu ister misiniz? Aşağıdaki blog yazılarımıza da bir göz atın:

Sosyal Medya Haberleri:

  • Instagram, Düşüncelerinizi paylaşmanın ve arkadaşlarınızın neler yaptığını görmenin yeni bir yolu olan Notlar‘ı kullanıma sunmaya başladığını duyurdu. Notlar, yalnızca metin ve emojilerin kullanıldığı 60 karaktere kadar kısa gönderilerdir. Not bırakmak için, gelen kutunuzun en üstüne gidin, takip ettiğiniz takipçileri veya Yakın Arkadaşlar listenizdeki kişileri seçin, notunuz 24 saat boyunca gelen kutularının başında görünecektir. Notlara verilen yanıtlar, gelen kutunuza DM olarak gelir.
Görsel kaynak
  • Instagram artık profesyonel hesaplara, içeriklerinin takipçi olmayanlara önerilmeye uygun olup olmadığını bildiriyor (ve karara itiraz edebilirsiniz). Gerekli yönergeleri karşılayıp karşılamadığınızı görmek için Profil > Menü > Ayarlar > Hesap > Hesap Durumu’na gidin.
  • Instagram ve Facebook , temelde BeReal‘in bir kopyası olan Samimi hikayeleri(Candid Stories) test ediyor.
  • Twitter, ücretli Twitter Blue programını yeniden başlattı .
  • TikTok, yeni bir yatay tam ekran moduyla YouTube’un alanını biraz daha genişletiyor ( şimdilik test aşamasında)
  • LinkedIn, şirket sayfaları için yükseltilmiş bir rakip analitiği panosu, haber bültenleri için otomatik abonelik bildirimleri, makaleler için SEO başlıkları ve açıklamaları ve ürün vitrinlerine daha fazla odaklanma dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekledi ve geliştirdi .
Görsel kaynak