Aralık 2022 için en son sosyal medya trend ve ipuçları

aralık 2022 sosyal medya trend ve ipuçları

Aralık ayına ait en son sosyal medya trendleri, haberler ve en iyi uygulamaları öğrenin ve 2023 stratejinizi belirleyin.

Artık insanların arama motorlarından daha çok sosyal medyada vakit geçirdiğini biliyoruz. Bu nedenle Bu aydan itibaren her ay, karşılaştığımız en önemli sosyal medya haberlerinin, ipuçlarının ve fikirlerin kısa öztlerini yayınlamaya karar verdik. Bu sayede aylık stratejilerinizi gözden geçirirken ihtiyacınız olan içgörülere sahip olabileceksiniz. Hazırladığımız aylık sosyal medya trendleri özet içeriği, hem aylık olarak okuduğumuz yüzlerce sektör gönderisi ve makalesine hem de müşterilerimizin sosyal medya pazarlama çalışmalarında edindiğimiz deneyimimize dayanmaktadır.

Sosyal Medya Haberleri:

Aralık 2022′ için en son sosyal medya gelişmeleri ile güncel kalın:

  • Instagram, İçerik planlama araçlarını doğrudan Instagram uygulamasında kullanıma sunuyor – böylece 75 gün öncesine kadar bir resim, Carausel veya Reels planlayabileceğiz.
Instagram İçerik planlama araçlarını doğrudan Instagram uygulamasında kullanıma sunuyor

Kuruluşların, kulüplerin, okulların ve diğer özel grupların daha iyi iletişim kurmasına ve düzenli kalmasına yardımcı olmak için tasarlanan Topluluklar, mesajlaşma platformuna yönetici kontrolleri, alt gruplar ve duyuru grupları için destek, 32 kişilik sesli ve görüntülü aramalar dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik getiriyor. Ayrıca daha büyük dosya paylaşımı, emoji tepkileri ve anketlerde yer alacak.

Toplulukların kendileri 1.024 kullanıcıya kadar olan grupları destekleyebilir ve uçtan uca şifreleme sunabilir.

  • Telegram, gruplar için konular, video mesaj transkripsiyonu ve “toplanabilir kullanıcı adları” dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekledi .
  • Meta Quest , ABD’de canlı ve isteğe bağlı spor etkinliklerinin yer aldığı bir VR spor merkezi olan XTADIUM‘u başlattı . Arkadaşlarınızla izleyebilir, oyunları ön sıradan deneyimleyebilir, kamera açılarını kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
  • Twitter,Gözden geçirilmiş bir Twitter Blue doğrulama programı 2 Aralık’ta “geçici olarak” başladı: “Şirketler için altın çek, hükümet için gri çek, bireyler için mavi (ünlü olsun ya da olmasın) ve doğrulanmış tüm hesapların kimliği, kontrol etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacak.” Bireyler ayrıca belirli bir kuruluşa ait olduklarını göstermek için ikinci bir küçük logo alabilirler. Ancak henüz herkese açık olmadığını yeniden hatırlatalım.