2023’ün En İyi Dijital Pazarlama Trendleri

Markanız 2023’e Hazır mı?

2022 küresel olarak krizlerin yaşandığı bir yıl oldu. Markaların 2023’te dikkate alması gereken küresel bir yaşam maliyeti söz konusu. Çünkü müşteriler satın aldıkları ürün ve hizmetler konusunda daha seçici hale geldiler. Markalar artık daha şeffaf olmalılar. Aynı zamanda planlamada da bütçelerin çok daha verimli kullanılması gereken bir dönem yaşayacaklar. Bu yüzden pazarlamacıların herhangi bir yeni gelişmeyi planlayabilmeleri ve bunlardan yararlanabilmeleri için 2023’teki trendleri bilmeleri gerekir. Survivor Dijital olarak, global araştırmaların sonuçlarından yararlanarak, 2023 dijital pazarlama tredleri ile ilgili bir e-kitap hazırladık. Umarız ki, yeni yıl için planlarınızı yaparken size yardımcı olabilir. 

Dilerseniz, 2023 dijital pazarlama trendleri e-kitabımızı bu linke tıklayarak şimdi indirebilirsiniz.

2023 Dijital Pazarlama trendlerinde Öne Çıkan Başlıklar

1. TikTok gelişmeye ve hakim olmaya devam ediyor:

TikTok, sosyal medya pazarlama alanında büyük bir oyuncu haline geldi . Ve bu 2023’te değişmeyecek. TikTok işletmeler için de kullanılabilirliğe odaklanıyor ve reklamcılık için hedefleme seçeneklerini geliştirerek 2023’te markalar için daha büyük ve daha iyi bir platform haline getirecek.

2. ‘Yaratıcı ekonomi’ (Influencer Pazarlaması) büyüyecek ve değişecek:

Marka bilinirliği daha çok sosyal medyaya odaklandıkça Influencer pazarlama önemini devam ettirecek. Ancak yazımızın başında markaların bütçeler konusunda dikkatli hareket edeceği bir dönem olacağını belirtmiştik. Bu nedele büyük ifluencerlar yerine daha küçük çapta içerik oluştucularla yapılacak Influnecer pazarlama örneklerini çok daha fazla göreceğiz.

HubSpot’un 2022 Tüketici Trendlerinin Durumu raporuna göre :

“18 ila 24 yaşındakilerin %30’u ve 25 ila 34 yaşındakilerin %40’ı kendilerini içerik oluşturucu olarak görüyor”

3. Video, video ve daha fazla video:

Bilgilendirme ve bağlantı kurma yolu olarak harika bir video kampanyasının gücünü hepimiz biliyoruz . Ne de olsa işletmelerin yüzde 86’sı videoyu bir pazarlama aracı olarak kullanıyor ve yüzde 92’si videoyu stratejilerinin önemli bir parçası olarak değerlendiriyor. 2023’te de video pazarlama planlarının önemli bir parçası olmaya devam edecek.

4. B2B pazarlamada sosyal medyanın gücü:

B2B pazarlamada iş yapış biçimleri değişmeyecek ancak, dünya nufüsunun büyük bir kısmının sosyal medya kullanıcısı olduğunu biliyoruz. O halde bir B2B karar vericisinin sadece LinkedIn değil, sıkı bir Instagram kullanıcısı olabileceğini de düşünerek hareket etmeli ve sosyal medya pazarlamasını 2023 pazarlama planlarımızda daha aktif kullanmayı düşünmeliyiz.

5. Metaverse büyümesi yavaş ancak trend olmaya devam edecek

Nike kısa bir süre önce insanların kendi spor ayakkabılarını tasarlamalarına ve bunları metaverse’te satmalarına veya giymelerine izin vereceğini duyurdu. Evet 2022’de Metaverse geniş tabana yayılmakta beklenin gerisinde kaldı diyebiliriz. Bunun en büyük sebebi artan maliyetler ve birçok markanın Metaverse’ın getirisinden tam olarak emin olamaması. Ancak yine de 2023’te birçok marka Metaverse için yatırım yapmaya devam edecekler.

Daha fazla 2023 dijital pazarlama trendi için e-kitabımızı indirin.

2023’te Pazarlamanızı Survivor Dijital ile Güçlendirin!

2023’te dijital pazarlamada birçok gelişme ve değişiklik göreceksiniz. Pazarlama çalışmalarınızdan daha fazla verim almak ve ölçülebilir performans sonuçları için Survivor Dijital’in uzman gücünden yararlanın.

Neden Survivor Dijital ?

Survivor Dijital, marka ve pazarlama yönetiminde 10 yılı aşkın profesyonel deneyimle hayata geçirildi. Google, Yandex ve Facebook Marketing Partner Ajans olarak özellikle dijitaldeki gücümüzle, markanıza özel çözümler sunuyor, markanızın faaliyet gösterdiği sektöre özel analizlerimiz eşliğinde, markanızın markalaşma yolculuğunu projelendiriyoruz. Survivor Dijital’in felsefesi, markanızı anlamak ve markanızın sahip olduğu değerleri ve sunduğu hizmetleri hedef kitlesi en doğru şekilde buluşturmaktır. Bu sebeple markanızın neye ihtiyacı olduğunu belirlemek üzere yola çıkıyor ve adım adım dijital markalaşma yolculuğuna başlıyoruz.

Şimdi 30 dakikalık ücretsiz bir dijital analiz toplantısı için zaman ayırın ve sizin için neler yapabileceğimizi konuşalım.

Ücretsiz Dijital Analiz Görüşmesi Randevusu Al