Video Neden Sosyal Medya Stratejinizin Bir Parçası Olmalı?

Video pazarlamada etkili video

Sosyal medyadan beklentiniz daha fazla etkileşim ve sadık bir hedef kitlesi mi? O halde İlgi çekici bir video oluşturun. Eğer markanızın  sosyal medya içerik planlamasını yeni oluşturuyorsanız ( ya da oluşturduysanız), bu planlama içerisinde videoya yeteri kadar yer verdiğinizden emin olun.

“Video Neden Sosyal Medya Stratejinizin Bir Parçası Olmalı?”  bu konuda tereddütleriniz varsa, aşağıdaki maddeler ikna olmanızı sağlayacaktır.

Online alışverişlerde imkanı sağlar

Online video platformu Brightcove tarafından bir araştırma, kullanıcıların %85 oranında bir video seyrettikten sonra ürün satın aldığını göstermektedir. Tüketicilerin her gün mobil cihazlarında geçirdikleri süre göz önüne alındığında bu hiç şaşırtıcı değil. Amacınız, markanız için online alışveriş imkanı yaratmaksa, canlı veya önceden kaydedilmiş videolar ile pazarlama hikayenizi video biçiminde nasıl aktarabileceğinizi düşünün ve uygulayın.

Hedefe kitleye nokta atış

Sosyal medyada bir video izledikten sonra hayranların markanızla daha fazla ilgilenmesi muhtemel. Twitter, videolu Tweet’lerin, videosuz Tweet’lerden 10 kat daha fazla ilgi çektiğini belirtiyor.

Daha akılda kalıcı

İnsanlar güncel çalışmalarınızı veya teknik incelemenizi hatırlamayabilir; ancak, yeterince ilgi çekiyorsa videonuzu hatırlama olasılıkları daha yüksek. Aynı Brightcove çalışması, videonun metin reklamlarına, e-posta pazarlamasına, GSM mesajlarına içerisinde  en fazla akılda kalan yöntem olduğunu gösterdi.

İlgi çekici video içeriğini nasıl oluşturursunuz?

Sosyal video geliştirirken şu video en iyi adımları takip edin:

  • Bir kanca oluşturun – videonun ilk üç saniyesinde kullanıcının dikkatini çekmek için bir şeyler yapın
  • Kısa tutun – her sosyal medya platformunda tüketilecek çok fazla bilgi var ve içeriğiniz çok uzunsa, hedef kitlenizi kaybedeceksiniz
  • Başlıkları veya görsel ipuçlarını kullanın – kullanıcıların, kulaklıkları olup olmadıklarına bakmadan, video içeriğinizi kullanmalarını kolaylaştırın

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Bilmeniz gereken 15 video pazarlama istatistiği

Video prodüksiyon hizmetlerimizi inceleyin, teklif alın!