fbpx

Blog

Neden E-Ticaret’e Dahil Olmalısınız?

E-Ticaret

Alıcıların sizin ürünlerinizi satın alabilmesi için ürünlerinize erişebilmesi gerekir. Mağazada satış yapmak sadece  gelip, almak isteyen müşterilere satmanız ile sınırlıdır. Oysa günümüzün alışveriş şekli büyük ölçüde internet üzerinden gerçekleşir. Ve bu da dışarıda kaçırdığınız erişebileceğiniz büyük bir pazar anlamına gelir.

Bir e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmak ürünlerinizle ilgilenen kişilere erişmenin ve onlara satış yapabilmenin en kolay ve en tasarruflu yoludur.

Eğer ürünlerinizi satmak için bir e-Ticaret sitesi oluşturmak konusunda tereddütleriniz varsa bu konuda fikrinizi değiştirecek ve  e-ticaret sitesi oluşturmayı yapılacaklar listesine eklemenizi sağlayacak birkaç iyi nedenimiz var.

  1. Online Alışveriş Pazarı Büyüyor!

Yapılan araştırmalara göre ABD’de 2017 yılında internetten alışveriş yapanların harcadığı tutar  450 milyar dolar. ülkemizde de e-ticaretten alışveriş rakamları her çene yıl büyük artış gösteriyor.  Ve zamanla daha da artacak. E-ticarete sıcak bakmayan işletmelerse bu pazardan pay alamayacak…

Unutmayın: İnsanlar alışveriş merkezlerinde rutin olarak gezseler bile, birçoğu alışverişini mağaza yerine evlerinden, online olarak yapıyor.

ABD E-Ticaret Satış Rakamları

  1. Bir E-Ticaret Sitesinin, Mağazadan Daha Az Maliyeti Vardır.

Mağaza sahibi olmanın belli bir maliyeti vardır ve bunları düzenli olarak gerçekleştirmek gerekir. Örneğin; Kira, personel maaşı, lisans ve izinler, faturalar, dekorasyon, temizlik ve yazar kasalar gibi… Bu masraflar böyle devam edip gider.  Öte yandan e-ticaretin bu tarz giderleri yoktur.  Web Hosting, pazarlama/reklam, çalıştırdığınız e-ticaret boyutuna bağlı personel için ödeme yapmanız gerekebilir ama maliyetler genel olarak daha uygun ve planlaması kolaydır.

  1. Online Alışveriş Kolaylık Sağlar!

İnsanlar zaman sıkıntısı, yorgunluk, hastalık ve hatta üşengeçlik gibi bir çok farklı sebepten dolayı alışveriş için dışarı çıkmaktan vazgeçebilir.

Mağazaların aksine online alışveriş deneyiminde göz atmak ve karar vermek oldukça basit ve hızlıdır. Ayrıca satıcı tarafında yer aldığınızda satış için daha az enerji harcarsınız. İnsanların iyi hissetmediği zamanlarda online alışveriş yapması daha olasıdır. Online alışveriş neredeyse zahmetsizdir. Mağazada sattığınız bir ürünü online olarak satmak daha kolaydır.

  1. Ürünleriniz Arama Sonuçlarında Yer Alır!

Ürün bulma ve alışveriş için kullanıcıların % 85’i Google‘ı tercih ediyor. Bir e-ticaret sitesi olmadan, potansiyel müşteriler İnternet’te sattığınız ürünleri aramaya başladığında ürünlerinizin Google arama sonuçlarında gösterilme şansı yoktur.

Bir e-ticaret sitesi sahibi olmanın en iyi yanı; sattığınız ürünler kullanıcılar tarafından arandığı zaman sitenizdeki ürünlerin Google tarafından dizine eklenmesidir.  Bu, ürünlerinizin arama sonuçlarında görünmesi için ilk adımdır.

Bu ürün sayfalarının Google’ın ilk sayfasında görünmesini istiyorsanız, SEO‘nun en iyi uygulamalarına yatırım yapılması gerekir. Ancak bunu düşünmeye başlamadan önce, ürünleriniz satmak için için bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız var.

E-Ticaret Anket

  1. Mobilde Büyüme, İnsanların Her Yerden Satın Alabileceği Anlamına Gelir.

 E-ticaret satışlarının neredeyse üçte biri mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor.

Mobil alışveriş, kullanıcıların bir şey satın almaya karar verdikleri anda tam olarak alışveriş yapabilmelerini mümkün kılar. Yolda, parkta, dışarıda yürürken bile mobil cihazlarından alışveriş yapabilirler. Bu satış için daha fazla fırsat yaratır. Mobil alışveriş hem siz hem de müşterileriniz için oldukça yararlıdır. Satın alma karar sürecini kısaltır. Bunun için web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz RESPONSIVE WEB TASARIMINA SAHİP OLMANIN ÖNEMİ hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Eğer bir e-ticaret sitesine sahip olma konusunda ilk adımı atmak isterseniz bu konuda size yardımcı olabiliriz. Bilgi almak için tıklayın!

 

Bir Yorum Gönder


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi