fbpx

Blog

Linkedin’de firma sayfaları ile var olun

Linkedin’ de firma sayfası sahibi misiniz? Sosyal iş platformu Linkedin’de kişisel olarak açılan profil hesaplarıyla sağlanan iletişim, firmalar için sayfalar ile gerçekleştirilmelidir.

Linkedin Profili

Günümüzde herkes bir uzmanlık, bir kariyer veya bir yeteneğe sahip durumda. İş iletişiminin ve ilgili kişilere temas etmenin en iyi sosyal ağ alternatifi şu anda Linkedin platformudur. Kişi olarak açacağınız bir Linkedin profil hesabında uzmanlığını, eğitimleriniz, yetenekleriniz, iş tecrübeleriniz ekler ve sosyal cv oluşturmuş olursunuz. Sahip olduğunuz yetenek ve sektör çevresiyle ilgili var olan kişileri bağlantı olarak ekleyebilir ve kendi alanınızda network geliştirebilir ve iş potansiyeli yaratabilirsiniz.

Firmalar için sayfa açmak

Linkedin iş platformu, kişiler için olduğu kadar firmalar için de görülür olma imkanı veriyor. Firma adı ile oluşturulacak bir linkedin şirket sayfası ile, bu platform üzerindeki ilgili kişiler için görülür olursunuz. Profesyonel yayınlarınızı, makalelerinizi, ürünlerinizi ve fırsatları şirket sayfalarınızın yayın akışında paylaşabilir, takipçilerinizin bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Linkedin’de firma olarak yapılan en büyük hata ise, şirket adıyla kişi profili oluşturmaktır. Profesyonel bir firma iseniz, adınıza burada şirket sayfası oluşturmalısınız. Profil hesapları ise ancak itibar kaybettir, gerçekte profesyonel bir şirket olmadığınız izlenimi verir.

Bir Yorum Gönder


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi