fbpx

Blog

Google + Tarihe Karışıyor

Google’un sosyal medya platformu G+ tarihe karışıyor. Google profil ve sayfa hesaplarına girenler, Google’ın konuya dair uyarısıyla karşılaşıyor.

4 Şubat’tan itibaren Google + hesabı açılamıyor

Arama motoru denilince ilk akla gelen Google, sosyal medya da potansiyel oluşturamadı. Ve en sonunda  Google +’ı yayından kaldırmaya karar verdi. Açıklamda; 2 Nisan’da Google+ hesapları ve oluşturulmuş tüm Google+ sayfaları kullanıma kapatılacak ve ilgili içerikler tüketici Google+ hesaplarından silinmeye başlayacak. Google+ Albüm Arşivinizdeki fotoğraflar ve videoların yanı sıra Google+ sayfaları da silinecek. Nisan ayından önce yapmak kaydıyla, oluşturulan içeriği indirip kaydedebilirsiniz. Google Fotoğraflar’da yedeklenen fotoğraf ve videolar ise her hangi bir silinme riskiyle karşılaşmayacak.

Google, G+ platformundaki içerik, görsel ve video silme işlemlerinin birkaç ay süreceğini belirtiyor.  G Suite kullanıcıları, Google+ tüketici sürümü silinene kadar bazı tüketici Google+ hesabı içeriklerini görebilir. 4 Şubat’tan itibaren artık yeni Google+ profilleri, sayfaları, toplulukları veya etkinlikleri oluşturulamayacak. 

G+ ile giriş yapılan platformların durum ne  olacak?

Sitelerde ve uygulamalarda oturum açmak için Google+ ile Oturum Açma düğmesini kullanıyorsanız önümüzdeki haftalarda bu düğmeler artık çalışmayacak. Ancak, bazı durumlarda bu düğmelerin yerini Google ile Oturum Açma düğmesi alabilir. Google ile Oturum Açma düğmesi gördüğünüz her yerde yine Google Hesabınızla oturum açabileceksiniz.

Google+’yı kendi sitelerinizdeki veya başka sitelerdeki yorumlar için kullandıysanız bu özellik 4 Şubat’ta Blogger’dan, 7 Mart’ta da diğer sitelerden kaldırılacak. Tüm sitelerdeki Google+ yorumların tamamı 2 Nisan 2019’dan itibaren silinecek.

Bir Yorum Gönder


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi