fbpx

Blog

Facebook’tan “Sivil Toplum Programı” Hamlesi!

Dünya’nın ve Türkiye’nin en fazla kullanıcısına sahip olan Facebook, ” Facebook Sivil Toplum Programı”nı hayata geçirdiğini duyurdu.

Facebook, İstanbul’da gerçekleştirdiği bir etkinlikle Sivil Toplum Programı’nı Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. Facebook, bu yeni programla Türkiye’deki STK’ların dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı ve yarattıkları topluluklara değer ve anlam katma misyonlarına ulaşmalarında destek olmayı hedefliyor. Platform, ayrıca program kapsamında STK’lara daha çok kaynak sunarak sosyal medya kampanyalarına da destek olacak.

Konuya dair bilgi veren Survivor Dijital Genel Müdürü ve dijital pazarlama uzmanı Reyhan Açıkelli; “Facebook, 2017 yılında Sosyal Bağış Hareketi adını verdiği bir programı hayata geçirmişti. Yakın zamanda yapısı ve işleyişinde değişiklikler yapılan Sosyal Bağış Hareketi, Facebook Sivil Toplum Programı olarak yeniden faaliyete geçecek. ” dedi.

Bu programın iki yeni başlıkta yapılacağını söyleyen Açıkelli, ”
Sivil Toplum Programı kapsamında, Facebook Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle her üç ayda bir dijital okuryazarlık eğitimleri düzenleyecek. Sosyal medya ve iletişim odaklı olacak eğitimlere, tüm STK üyeleri katılım gösterebilecek. Programın ikinci başlığında ise, program dahilindeki STK’lara workshoplar ve kampanyalar da dahil olmak üzere her ay ajans desteği verilecek. ” bilgisini paylaştı.

STK ve Sosyal Destek Atağı

Reyhan Açıkelli, “Dünyadaki en fazla kullanıcı sayısına sahip olmak gibi bir özelliği olan Facebook, sahip olduğu bu imkanı toplum yararına faaliyetlerde kullanmayı hedeflediğini görüyoruz. “Facebook Sivil Toplum Programı” ile, 2017 yılında başlatılan Sosyal Yardım Platformu”nun bir adım ötesinde bir hamle gerçekleştiriliyor. Bu sayede toplum ve fayda odaklı farkındalık için adım atılıyor” yorumunda bulundu.

Bir Yorum Gönder


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi