fbpx

Blog

Artık sosyal medyaya bağımlısı olmadığınızı iddia edemeyeceksiniz!

Sosyal medya zaman yönetimi

Günümüzde her şeyi artık telefon ile halledebiliyoruz. Maillerimizi kontrol ediyor, video ve fotoğraf çekebiliyor, film izleyebiliyoruz. Yani yapamadığımız bir şey neredeyse yok diyebiliriz. Hal böyle olunca telefon ile oldukça fazla zaman geçiriyoruz.

Bazen bu zamanı ayarlayamıyor ve gereğinden fazla zaman harcıyoruz. Bu tür durumlara bilinçli farkındalık yaratmak için Instagram ve Facebook yeni bir sürüm tanıttı.
Yakın zamanda Facebook “etkinlik kontrol paneli” adını verdiği bir sürümünü duyurdu. Buna göre Facebook artık kullanıcıların isterlerse günlük zaman harcamalarını, bildirim limitlerini ve günlük hatırlatıcılarında ne kadar zaman harcadığınızı gösteren bir zaman izleyicisini gösterecek. Instagram da bunun için çalışmalar yaptı.
Youtube’da 28 Ağustos’ta kullanıcılarına yeni güncellemesini yayınladı. Ayarlar kısmında “İzleme Süresi” bölümünde günlük, haftalık ve aylık olarak izleme sürelerinin istatistiklerini bildiriyor. Dilerseniz günlük raporlar veriyor ve video izlemeye ara vermeniz için hatırlatıcıyı yönetmenize izin veriyor.

Artık sosyal medyaya bağımlısı olmadığınızı iddia edemeyeceksiniz

Böylece gereksiz zaman harcamalarından kaçınılabilecek. Kullanıcıların Facebook ve Instagram’da harcadıkları kısıtlı zamanı olumlu olmasını sağlamaya çalışılıyor. Böylece insanlar arasındaki iletişimsizlik ve asosyallik üzerine olumlu alışkanlıklara teşvik edilecek.
Yakın zamanda Dünya’nın her yerinde aktif olacak bu özellik ile kullanımın sınırlı ama verimli olması amaçlanıyor.
Kaynak:
Forbes

Bir Yorum Gönder


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi